Search  
Login Minimize
Watch Movies by Genre, Thriller Movies. This section enables you to browse you favorite movies in Thriller and easily watch movies for fr.


Registracija
Zaboravili ste šifru ?


Linkovi Minimize

Registracija Minimize

Registracija je besplatna koja uz propisane uvjete korištenja omogućava objavljivanje Vaših vijesti na portalu. Za primanje newsletter-a iz oblasti osiguranja u BiH dovoljno je poslati mail na adresu korisnici-subscribe@osiguranje.ba
Podaci iz registracije će se isključivo koristiti za poboljšanje usluga portala.


Prijedlozi i komentari Minimize
Vaš email:
Vaše ime:
Predmet:
Poruka:
Pošalji  Otkaži

Anketa Minimize
1. Da li imate povjerenja u osiguravajuća društva?

Da (118) 59%
Ne (81) 41%


Anketa Minimize
1. Da li će finansijska kriza uticati na osiguravajuća društva?

Da (110) 67%
Ne (35) 21%
Možda (18) 11%


  You are here:  Home    
Tehničke analize vrijednosnih papira Minimize

 
 Na portalu www.analize.ba eksperimentalno je pušten u rad projekat Tehničke analize koji omogućava izradu tehničkih analiza za sve emitente sarajevske i banjalučke berze koristeći se sa 34 tehnička indikatora. Takođe, dati su berzanski indeksi sa sarajevske, banjalučke, ljubljanske, zagrebačke, beogradske, skopske i dvije podgoričanske berze. 

Sve prijedloge i sugestije možete poslati na mail 
analize@analize.ba .

Print  

Hrvatska: Premija osiguravatelja u 2011. pala 1,1% Minimize
Hrvatska: Premija osiguravatelja u 2011. pala 1,1%

 Prema kumulativnim podacima Hrvatskog ureda za osiguranje za I-XII 2011. godine, 26 društava za osiguranje zaračunala su bruto premiju od 9,144 milijardi kuna, odnosno 1,1% manje u odnosu na rezultate ostvarene u prethodnoj godini.

Neživotna osiguranja

U skupini neživotnih osiguranja, koja čini 73,41% (u prethodnom mjesečnom razdoblju 74,27%) ukupno zaračunata bruto premija iznosi 6,713 milijardi kuna odnosno 1,1% manje u odnosu na isto razdoblje prethodne godine. Najzastupljenija vrsta osiguranja i nadalje je Osiguranje od odgovornosti za upotrebu motornih vozila sa zaračunatom bruto premijom od 2,935 milijardi kuna. Bruto premija zaračunata u ovoj vrsti osiguranja veća je za 1,6% u odnosu na isto razdoblje prethodne godine, sa udjelom od 43,72% u premiji neživotnih osiguranja te 32,10% u ukupno zaračunatoj premiji.

U Obveznom osiguranju vlasnika odnosno korisnika motornih vozila od automobilske odgovornosti za štete nanesene trećim osobama premija je porasla za 1,6% te iznosi 2,911 milijardi kuna. Zabilježen je i porast broja ugovora ovih osiguranja za 13.903 ili 0,7%. Prosječna premija iznosi 1.500,27 kn te je 0,8% viša u odnosu na isto razdoblje prethodne godine.

Porast premije u skupni neživotnih osiguranja bilježe redom:
Osiguranje jamstava ( rast za 71,8 posto ), Osiguranje troškova pravne zaštite (rast za 14,9 posto), Osiguranje od odgovornosti za upotrebu zračnih letjelica ( rast za 11,2 posto ), Osiguranje kredita ( rast 11,4 posto ), Ostala osiguranja od odgovornosti (rast za 8,7posto), Osiguranje raznih financijskih gubitaka (rast za 8,5 posto), Putno osiguranje (rast za 3,5 posto), Osiguranje od odgovornosti za upotrebu motornih vozila (rast za 1,6posto).
Pad premije u skupini neživotnih osiguranja bilježe redom:
- Osiguranje zračnih letjelica (smanjenje za 35,5 posto), Osiguranje od odgovornosti za upotrebu plovila (smanjenje od 14,5 posto), Osiguranje tračnih vozila (smanjenje za 12,6 posto), Osiguranje plovila (smanjenje 10,3 posto), Osiguranje cestovnih vozila (smanjenje za 10,2 posto), Osiguranje robe u prijevozu (smanjenje 7,3 posto), Osiguranje od nezgode (smanjenje 2,6 posto), Zdravstveno osiguranje (smanjenje za 1,5 posto), Osiguranje od požara i elementarnih šteta (smanjenje za 1,3 posto) i Ostala osiguranja imovine (1,0 posto).

Životna osiguranja

U skupini životnih osiguranja zaračunata bruto premija iznosi 2.431.217.331,20 kuna, te bilježi pad od 1,1%. U ukupnoj premiji životna osiguranja sudjeluju s 26,59% (dok je u prethodnom razdoblju udio ukupno zaračunate premije bio 25,73%).

Prema strukturi, najveći udio ima klasično Životno osiguranje s premijom u iznosu od 2,093 milijarde kuna, odnosno premijom manjom 1,0% u odnosu na prethodno razdoblje, a koje u skupini Životnih osiguranja sudjeluje s 86,08%, te u ukupnoj premiji s 22,89%. Slijede Životna ili rentna osiguranja kod kojih osiguranik na sebe preuzima investicijski rizik sa zaračunatom premijom od 163,9 milijuna kuna, sa udjelom u ukupnoj premiji od 1,79% te udjelom u premiji životnih osiguranja od 6,74% i padom od 2,0%; Dodatna osiguranja uz životno osiguranje sa zaračunatom premijom od 156,5 milijuna kuna sa udjelima od 1,71% u ukupnoj i 6,44% u zaračunatoj bruto premiji životnih osiguranja uz pad premije 2,4%; Rentno osiguranje sa zaračunatom premijom od 9,047 milijuna kuna uz povećanje od 26,3%; te Osiguranja za slučaj vjenčanja ili rođenja sa zaračunatom premijom od 8,969 milijuna kuna i smanjenjem od 3,0%.

Izvor: seebiz.eu


Posted on Tuesday, January 17, 2012 (Archive on Wednesday, February 01, 2012)
Posted by Redakcija  Contributed by
Return    

Rating:
Comments:
Save

Current Rating: 4.50
Rating: 5
Rating: 5
Rating: 5
www.osiguranje-zivota.net/kurac-palac
Rating: 3
www.osiguranje-zivota.net

Vrijeme Minimize

VGT osiguranje d.d. Visoko
Auctor BH d.o.o.

BSO
Euroherc osiguranje d.d. Sarajevo
VGT osiguranje d.d. Visoko

Sarajevo osiguranje d.d. Sarajevo

Home:Zakonodavstvo:Institucije:Osiguravatelji:Statistika:Marketing:Ostalo
Copyright 2007 by osiguranje.ba Terms Of Use Privacy Statement