Search  
Login Minimize
Watch Movies by Genre, Thriller Movies. This section enables you to browse you favorite movies in Thriller and easily watch movies for fr.


Registracija
Zaboravili ste šifru ?


Linkovi Minimize

Registracija Minimize

Registracija je besplatna koja uz propisane uvjete korištenja omogućava objavljivanje Vaših vijesti na portalu. Za primanje newsletter-a iz oblasti osiguranja u BiH dovoljno je poslati mail na adresu korisnici-subscribe@osiguranje.ba
Podaci iz registracije će se isključivo koristiti za poboljšanje usluga portala.


Prijedlozi i komentari Minimize
Vaš email:
Vaše ime:
Predmet:
Poruka:
Pošalji  Otkaži

Anketa Minimize
1. Da li imate povjerenja u osiguravajuća društva?

Da (118) 59%
Ne (81) 41%


Anketa Minimize
1. Da li će finansijska kriza uticati na osiguravajuća društva?

Da (110) 67%
Ne (35) 21%
Možda (18) 11%


  You are here:  Home    
Tehničke analize vrijednosnih papira Minimize

 
 Na portalu www.analize.ba eksperimentalno je pušten u rad projekat Tehničke analize koji omogućava izradu tehničkih analiza za sve emitente sarajevske i banjalučke berze koristeći se sa 34 tehnička indikatora. Takođe, dati su berzanski indeksi sa sarajevske, banjalučke, ljubljanske, zagrebačke, beogradske, skopske i dvije podgoričanske berze. 

Sve prijedloge i sugestije možete poslati na mail 
analize@analize.ba .

Print  

Potres u Turskoj osiguratelje će koštati oko 200 milijuna dolara Minimize
Potres u Turskoj osiguratelje će koštati oko 200 milijuna dolara

 Unatoč milijardama dolara gospodarske štete koju je uzrokovao potres na istoku Turske 23. listopada ove godine, magnitude 7.2, teret osigurateljne industrije bit će minimalan. Naime, iznos šteta koje će pokriti osiguratelji procjenjuje se na maksimalno 200 milijuna dolara.

Potres se dogodio oko 15 kilometara sjeverozapadno od Vana, a nakon njega uslijedilo je još stotinu manjih potresa. Za sada je već zabilježena brojka od oko 400 mrtvih i više od 1300 ozlijeđenih.

Tvrtka za izradu modela financijskih rizika Eqecat procijenila je da će osigurateljni gubici od potresa iznositi od 100 do 200 milijuna dolara. Ukupne gospodarske štete pak procijenjene su na nekoliko milijardi dolara.

Ukupne štete iznose "jednu desetinu šteta od potresa Izmita 1999. godine u zapadnoj Turskoj, magnitude 7.6., i 10 puta više od šteta uzorkovanih potresom 6.1 magnitude koji se dogodio prošle godine u istočnoj Turskoj", izvijestio je Eqecat. Naime, ističe Eqecat, stambene zgrade u istočnim dijelovima Turske nisu napravljene kako bi izdržale velike potrese.

Osigurateljne štete isplaćivat će se preko Turkish Catastrophe Insurance Poola, nacionalnog obveznog osiguranja od potresa za stambene zgrade. Taj program pokrenut je 2000. godine kako bi vlada minimalizirala troškova obnove, a podupiru ga prvenstveno svjetski reosiguratelji.

Izvor: svijetosiguranja.hr


Posted on Thursday, November 03, 2011 (Archive on Friday, November 18, 2011)
Posted by Redakcija  Contributed by
Return    

Rating:
Comments:
Save

Current Rating:

Vrijeme Minimize

BSO
Lucida d.o.o. Sarajevo

BSO
Euroherc osiguranje d.d. Sarajevo
VGT osiguranje d.d. Visoko

Sarajevo osiguranje d.d. Sarajevo

Home:Zakonodavstvo:Institucije:Osiguravatelji:Statistika:Marketing:Ostalo
Copyright 2007 by osiguranje.ba Terms Of Use Privacy Statement